XRD8775AIP-F
- Part Number:
- XRD8775AIP-F
- Manufacturer:
- MaxLinear, Inc.
- Description:
- IC ADC 8BIT FLASH 20DIP
- Number of stock:
- 5134 pcs
- Data sheet:
- 1.XRD8775AIP-F.pdf2.XRD8775AIP-F.pdf
Introduction
We can supply XRD8775AIP-F, use the request quote form to request XRD8775AIP-F pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XRD8775AIP-F.The price and lead time for XRD8775AIP-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XRD8775AIP-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply, Digital: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 5V |
| Supplier Device Package: | 20-PDIP |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 20M |
| Reference Type: | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC: | 1:1 |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Package: | Tube |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 1 |
| Number of Bits: | 8 |
| Number of A/D Converters: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Input Type: | Single Ended |
| Features: | - |
| Data Interface: | Parallel |
| Configuration: | S/H-ADC |
| Architecture: | Flash |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
