X9313ZSI-3
- Part Number:
- X9313ZSI-3
- Manufacturer:
- Renesas Electronics America Inc
- Description:
- IC DGTL POT 1KOHM 32TAP 8SOIC
- Number of stock:
- 5925 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- RoHS non-compliant
- Data sheet:
- X9313ZSI-3.pdf
Introduction
We can supply X9313ZSI-3, use the request quote form to request X9313ZSI-3 pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X9313ZSI-3.The price and lead time for X9313ZSI-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# X9313ZSI-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3V ~ 5.5V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ): | ±300ppm/°C |
| Taper: | Linear |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | XDCP™ |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): | 40 |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package: | Tube |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps: | 32 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Interface: | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Features: | - |
| Configuration: | Potentiometer |
| Base Product Number: | X9313 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry

