W40S01-04H
- Part Number:
- W40S01-04H
- Manufacturer:
- Infineon Technologies
- Description:
- IC CLK BUFF 18OUT SDRAM 48SSOP
- Number of stock:
- 5712 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- RoHS non-compliant
Introduction
We can supply W40S01-04H, use the request quote form to request W40S01-04H pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W40S01-04H.The price and lead time for W40S01-04H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# W40S01-04H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3.135V ~ 3.465V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:18 |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Package: | Tube |
| PLL: | No |
| Output: | CMOS, TTL |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, SDRAM DIMM |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 133MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry


