U2102B-MY
- Part Number:
- U2102B-MY
- Manufacturer:
- Atmel
- Description:
- MULTIFUNCTION TIMER 16PIN PDIP T
- Number of stock:
- 36356 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- Not applicable
- Data sheet:
Introduction
We can supply U2102B-MY, use the request quote form to request U2102B-MY pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U2102B-MY.The price and lead time for U2102B-MY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U2102B-MY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:1 |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Package: | Bulk |
| PLL: | No |
| Output: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Main Purpose: | Power Management, IGBT,MOSFET |
| Input: | - |
| Frequency - Max: | 50Hz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Product Number: | U2102B |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry


