SI8244BB-C-IS1R
- Part Number:
- SI8244BB-C-IS1R
- Manufacturer:
- Skyworks Solutions Inc.
- Description:
- IC LINE DRIVER 16SOIC
- Number of stock:
- 4347 pcs
Introduction
We can supply SI8244BB-C-IS1R, use the request quote form to request SI8244BB-C-IS1R pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI8244BB-C-IS1R.The price and lead time for SI8244BB-C-IS1R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI8244BB-C-IS1R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 4.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Specifications: | Class D |
| Series: | - |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Interface: | Analog |
| Function: | Line Driver |
| Base Product Number: | SI824 |
| Applications: | Pre-Amplifier |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
