MK3721DLFTR
- Part Number:
- MK3721DLFTR
- Manufacturer:
- Renesas Electronics America Inc
- Description:
- IC VCXO 16.2-28MHZ 3.3V 8-SOIC
- Number of stock:
- 4533 pcs
Introduction
We can supply MK3721DLFTR, use the request quote form to request MK3721DLFTR pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MK3721DLFTR.The price and lead time for MK3721DLFTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MK3721DLFTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3.15V ~ 3.45V |
|---|---|
| Type: | Voltage Controlled Crystal Oscillator (VCXO) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:1 |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| PLL: | No |
| Output: | CMOS |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 28MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Product Number: | MK3721 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
