L22-TEW24V
- Part Number:
- L22-TEW24V
- Manufacturer:
- Bivar Inc.
- Description:
- LED MOD WM WH STARBOARD 3000K
- Number of stock:
- 4398 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
- L22-TEW24V.pdf
Introduction
We can supply L22-TEW24V, use the request quote form to request L22-TEW24V pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L22-TEW24V.The price and lead time for L22-TEW24V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# L22-TEW24V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 24V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | - |
| Size / Dimension: | 19.90mm Dia |
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 94lm (Typ) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Domed |
| Height: | - |
| Features: | - |
| Current - Test: | - |
| Current - Max: | - |
| Configuration: | Starboard |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 3000K |
| Base Product Number: | L22-TEW24 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
