L2-TGN1-F
- Part Number:
- L2-TGN1-F
- Manufacturer:
- Bivar Inc.
- Description:
- LED MOD L2 XLAMP STARBRD 4000K
- Number of stock:
- 4595 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
- L2-TGN1-F.pdf
Introduction
We can supply L2-TGN1-F, use the request quote form to request L2-TGN1-F pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L2-TGN1-F.The price and lead time for L2-TGN1-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# L2-TGN1-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 5.25V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 70°C |
| Size / Dimension: | 19.90mm L x 19.90mm W |
| Series: | L2, XLamp® XT-G |
| Package: | Tray |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 141lm (Typ) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 134 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Domed |
| Height: | 6.80mm |
| Features: | With Connector |
| Current - Test: | 200mA |
| Current - Max: | 2.5A |
| Configuration: | Starboard |
| Color: | White, Neutral |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 4000K |
| Base Product Number: | L2-TGN1 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry