IS42S32200C1-55T-TR
- Part Number:
- IS42S32200C1-55T-TR
- Manufacturer:
- ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
- Description:
- IC DRAM 64MBIT PAR 86TSOP II
- Number of stock:
- 4874 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
Introduction
We can supply IS42S32200C1-55T-TR, use the request quote form to request IS42S32200C1-55T-TR pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IS42S32200C1-55T-TR.The price and lead time for IS42S32200C1-55T-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IS42S32200C1-55T-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.15V ~ 3.45V |
| Technology: | SDRAM |
| Supplier Device Package: | 86-TSOP II |
| Series: | - |
| Package / Case: | 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Size: | 64Mbit |
| Memory Organization: | 2M x 32 |
| Memory Interface: | Parallel |
| Memory Format: | DRAM |
| Clock Frequency: | 183 MHz |
| Base Product Number: | IS42S32200 |
| Access Time: | 5 ns |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry