CY23S08ZXC-1HT
- Part Number:
- CY23S08ZXC-1HT
- Manufacturer:
- Infineon Technologies
- Description:
- IC FANOUT BUFFER 16TSSOP
- Number of stock:
- 4257 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
Introduction
We can supply CY23S08ZXC-1HT, use the request quote form to request CY23S08ZXC-1HT pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CY23S08ZXC-1HT.The price and lead time for CY23S08ZXC-1HT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CY23S08ZXC-1HT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3V ~ 3.6V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:8 |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | LVCMOS |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Input: | LVCMOS, LVTTL |
| Frequency - Max: | 140MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Product Number: | CY23S08 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry