CS5343-DZZ
- Part Number:
- CS5343-DZZ
- Manufacturer:
- Cirrus Logic Inc.
- Description:
- IC ADC/AUDIO 24BIT 96K 10TSSOP
- Number of stock:
- 9515 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- RoHS Compliant
Introduction
We can supply CS5343-DZZ, use the request quote form to request CS5343-DZZ pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CS5343-DZZ.The price and lead time for CS5343-DZZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CS5343-DZZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.1V ~ 3.5V, 4.75V ~ 5.25V |
| Type: | ADC, Audio |
| Supplier Device Package: | 10-TSSOP |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 96k |
| Resolution (Bits): | 24 b |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Package: | Tube |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Data Interface: | Serial |
| Base Product Number: | CS5343 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
