CS2200CP-DZZR
- Part Number:
- CS2200CP-DZZR
- Manufacturer:
- Cirrus Logic
- Description:
- IC CLK GEN CTRL PORT 10-MSOP
- Number of stock:
- 8618 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- Lead free / RoHS Compliant
- Data sheet:
- 1.CS2200CP-DZZR.pdf2.CS2200CP-DZZR.pdf
Introduction
We can supply CS2200CP-DZZR, use the request quote form to request CS2200CP-DZZR pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CS2200CP-DZZR.The price and lead time for CS2200CP-DZZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CS2200CP-DZZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3.1 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Distribution, Fractional N Synthesizer |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 598-1404-2 CS2200CP-DZZR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 75MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | CS2200CP |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
