CAT5113YI-00-GT3
- Part Number:
- CAT5113YI-00-GT3
- Manufacturer:
- onsemi
- Description:
- IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOP
- Number of stock:
- 5951 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
Introduction
We can supply CAT5113YI-00-GT3, use the request quote form to request CAT5113YI-00-GT3 pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CAT5113YI-00-GT3.The price and lead time for CAT5113YI-00-GT3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CAT5113YI-00-GT3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 6V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ): | 300ppm/°C |
| Taper: | Linear |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): | 1000 (Max) |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps: | 100 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Interface: | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Features: | - |
| Configuration: | Potentiometer |
| Base Product Number: | CAT5113 |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry