BU9253FS-E2
- Part Number:
- BU9253FS-E2
- Manufacturer:
- Rohm Semiconductor
- Description:
- IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 16SSOP
- Number of stock:
- 12293 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
- BU9253FS-E2.pdf
Introduction
We can supply BU9253FS-E2, use the request quote form to request BU9253FS-E2 pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU9253FS-E2.The price and lead time for BU9253FS-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU9253FS-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 4V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SSOP-A |
| Specifications: | Echo |
| Series: | - |
| Package / Case: | 16-LSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Interface: | Serial |
| Function: | Audio Signal Processor |
| Base Product Number: | BU9253 |
| Applications: | Signal Mixing |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
