BP3200-N-F-48
- Part Number:
- BP3200-N-F-48
- Manufacturer:
- Bivar Inc.
- Description:
- LED ENGINE P3200 4100K 48" STRIP
- Number of stock:
- 5194 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
- 1.BP3200-N-F-48.pdf2.BP3200-N-F-48.pdf
Introduction
We can supply BP3200-N-F-48, use the request quote form to request BP3200-N-F-48 pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BP3200-N-F-48.The price and lead time for BP3200-N-F-48 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BP3200-N-F-48.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 24VDC |
|---|---|
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Series: | Peninsula P3200 |
| Rated Life: | 50,000 Hours |
| Profile (W x H): | 0.83" x 0.60" (21.1mm x 15.2mm) |
| Power - Rated: | 16.0W |
| Package: | Tube |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Luminous Flux: | 1225lm |
| Lens Type: | Domed, Clear |
| Length: | 48.00" (1219.2mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Illumination Color: | White, Neutral |
| Housing Material: | Plastic |
| Features: | - |
| Base Product Number: | BP3200 |
| Approval Agency: | CE, UL |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
