BD37522FS-E2
- Part Number:
- BD37522FS-E2
- Manufacturer:
- Rohm Semiconductor
- Description:
- IC AUDIO TONE PROCESSOR 24SSOPA
- Number of stock:
- 12591 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
- 1.BD37522FS-E2.pdf2.BD37522FS-E2.pdf
Introduction
We can supply BD37522FS-E2, use the request quote form to request BD37522FS-E2 pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD37522FS-E2.The price and lead time for BD37522FS-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD37522FS-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 7V ~ 9.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-SSOP-A |
| Specifications: | - |
| Series: | - |
| Package / Case: | 24-SOP (0.213', 5.40mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Interface: | I²C |
| Function: | Audio Tone Processor |
| Base Product Number: | BD37522 |
| Applications: | Automotive Audio, Consumer Audio |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
