ADC121S021CISDX/NOPB
- Part Number:
- ADC121S021CISDX/NOPB
- Manufacturer:
- N/A
- Description:
- IC ADC 12BIT SAR 6WSON
- Number of stock:
- 60847 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
Introduction
We can supply ADC121S021CISDX/NOPB, use the request quote form to request ADC121S021CISDX/NOPB pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADC121S021CISDX/NOPB.The price and lead time for ADC121S021CISDX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADC121S021CISDX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply, Digital: | 2.7V ~ 5.25V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 2.7V ~ 5.25V |
| Supplier Device Package: | 6-WSON (2.2x2.5) |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 200k |
| Reference Type: | Supply |
| Ratio - S/H:ADC: | 1:1 |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 1 |
| Number of Bits: | 12 |
| Number of A/D Converters: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Input Type: | Single Ended |
| Features: | - |
| Data Interface: | SPI, DSP |
| Configuration: | S/H-ADC |
| Base Product Number: | ADC121S021 |
| Architecture: | SAR |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry