87972DYI-147LF
- Part Number:
- 87972DYI-147LF
- Manufacturer:
- Renesas Electronics America Inc
- Description:
- IC CLOCK MULTIPLIER 52TQFP
- Number of stock:
- 5947 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
- Data sheet:
Introduction
We can supply 87972DYI-147LF, use the request quote form to request 87972DYI-147LF pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 87972DYI-147LF.The price and lead time for 87972DYI-147LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 87972DYI-147LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 3.135V ~ 3.465V |
|---|---|
| Type: | Clock Multiplier, Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package: | 52-TQFP (10x10) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 3:12 |
| Package / Case: | 52-LQFP |
| Package: | Tray |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Input: | LVCMOS, LVTTL, Crystal |
| Frequency - Max: | 150MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Product Number: | 87972D |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
