844008AKI-46LFT
- Part Number:
- 844008AKI-46LFT
- Manufacturer:
- Renesas Electronics America Inc
- Description:
- IC CLK/FREQ SYNTH 32VFQFPN
- Number of stock:
- 5982 pcs
- Data sheet:
- 1.844008AKI-46LFT.pdf2.844008AKI-46LFT.pdf
Introduction
We can supply 844008AKI-46LFT, use the request quote form to request 844008AKI-46LFT pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 844008AKI-46LFT.The price and lead time for 844008AKI-46LFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 844008AKI-46LFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply: | 2.375V ~ 2.625V |
|---|---|
| Type: | Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package: | 32-VFQFPN (5x5) |
| Series: | FemtoClock® |
| Ratio - Input:Output: | 1:8 |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| PLL: | Yes |
| Output: | LVDS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 156.25MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Base Product Number: | 844008A |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry
